Pomysły na uniknięcie nietrafionych prezentów pod choinką

„`html

Prezenty gwiazdkowe do zwrotu

Nie wszyscy piszą listy do św. Mikołaja zdradzając swoje marzenia na prezenty pod choinkę. Zdarza się, że liczymy na kreatywność tego, kto przynosi podarunki. Niestety, łatwo wówczas o nietrafiony prezent. Co zrobić w takim przypadku?

W dzisiejszych czasach wiele produktów można zwrócić do sklepu, jednak warto pamiętać, że nie zawsze zwrot w sklepie stacjonarnym się powiedzie. Mimo że coraz więcej sklepów, bez względu na to, czy dokonamy zakupu online czy stacjonarnie, oferuje klientom możliwość zwrotu towarów w określonym czasie — zazwyczaj to 30 dni, choć czasem nawet do roku — nie mają one takiego obowiązku.

Zakupy online

Mają się inaczej. Konsument ma prawo do zwrotu towaru bez podawania powodów w ciągu 14 dni od dnia otrzymania produktu. Jeśli jednak polityka danej sieci handlowej przewiduje inaczej, ten termin może być dłuższy, ale nie krótszy niż 14 dni.

Warto pamiętać, że każdy produkt kupiony przez św. Mikołaja można wymienić lub zwrócić, zwłaszcza gdy zakupy były dokonane online. Wówczas lepszą opcją niż schowanie prezentu w szafie jest jego zwrot i zakup czegoś innego. Oczywiście, za zwrot prezentu odpowiedzialny jest kupujący, zwykle wymagane są np. informacje o numerze zakupu.

Prezent z drugiej ręki

Jeśli nie ma możliwości zwrotu lub wymiany prezentu, można go sprzedać na popularnych platformach, co pozwoli na otrzymanie pieniędzy, które można przeznaczyć na inny zakup. Innym rozwiązaniem jest przekazanie nietrafionego prezentu komuś innemu, np. ubrania można przekazać potrzebującym, książki do lokalnej biblioteki, a zabawki dzieciom sąsiadów.

„`