Magda Linette zachwycająca na kortach Roland Garros! Gratulacje za świetny występ!

32-letnia Magda Linette błyskawicznie zakończyła tegoroczny Roland Garros w singlu, odpadając już w pierwszej rundzie. Przegrała z rozstawioną w turnieju Rosjanką Ludmiłą Samsonową 1:6, 1:6.

Pomimo porażki w singlu, Magda Linette nadal gra w rywalizacji deblowej w Paryżu. Jej partnerką jest 29-letnia Amerykanka Bernarda Pera. Para ta doszła do ćwierćfinału debla podczas US Open 2023, a rok temu w French Open dotarły aż do finału. Teraz Linette i Pera zmierzyły się z Włoszkami: Angelicą Moratelli i Camillą Rosatello.

Pojedynek rozpoczął się w środę, ale ze względu na deszcz został przerwany, a cześć meczów deblowych odwołano również w czwartek. Magda Linette i Bernarda Pera wróciły na kort w piątek przy prowadzeniu 4:3 i od tego momentu zaprezentowały znakomitą grę, wygrywając osiem gemów z rzędu i cały mecz 6:3, 6:0. Całe starcie trwało godzinę i dwanaście minut.

W drugim secie polsko-amerykańska para wygrała imponującą liczbę 27 z 40 rozegranych punktów, zdobywając aż 85% punktów po pierwszym podaniu (22/26, w porównaniu do rywalek, które uzyskały tylko 54%). Duet Linette/Pera miał również ponad dwukrotnie więcej winnerów (28-13) i popełnił mniej niewymuszonych błędów (13-21).

W 1/16 finału Linette i Pera zmierzą się ze zwyciężczyniami meczu: Sara Errani/Jasmine Paolini oraz Timea Babos/Irina Chromaczowa.

• 32-letnia Magda Linette odpadła już w pierwszej rundzie singla, przegrywając z Rosjanką Ludmiłą Samsonową 1:6, 1:6.
  • Magda Linette nadal gra w rywalizacji deblowej, partnerując Amerykance Bernardzie Perze.
  • Linette i Pera pokonały Włoszki Moratelli/Rosatello wynikiem 6:3, 6:0.
  • W drugim secie Linette/Pera wygrały 27 z 40 punktów i uzyskały 85% punktów po pierwszym podaniu.
  • W 1/16 finału zmierzą się z zwyciężczyniami meczu: Errani/Paolini lub Babos/Chromaczowa.