Historyczna przemiana w drużynie ekstraklasy. Oczekiwanie trwało blisko 30 dni.

Górnik Łęczna zajął piąte miejsce na koniec sezonu zasadniczego i o awans do Ekstraklasy walczył w barażach. Jednak ich marzenia już w półfinale przekreślił Motor Lublin po serii rzutów karnych.

Po porażce z Motorem dyrektor Górnika Łęczna, Veljko Nikitović, ogłosił rozstanie z klubem za pośrednictwem mediów społecznościowych – 20 lat niesamowitej podróży, dużo radości, dużo płaczu. Byłem zawodnikiem, skautem, prezesem, dyrektorem sportowym. Dziś ta podróż dobiegła końca – napisał Nikitović.

Po kilku dniach Górnik Łęczna potwierdził jego decyzję na oficjalnej stronie internetowej, dodając, że jego umowa z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Serb pracował w Górniku z przerwami od wiosny kampanii 2000/01, a funkcję sprawował od 14 grudnia 2018 roku.

Górnik Zabrze ogłosił nazwisko nowego dyrektora sportowego. Z kolei w czwartek 27 czerwca klub potwierdził nazwisko nowego, a zarazem tymczasowego dyrektora sportowego. Został nim aktualny trener Goórnika – Pavol Stano.

„Zarząd Górnika Łęczna informuje, że trener Pavol Staňo tymczasowo będzie pełniącym obowiązki dyrektora sportowego. Sytuacja ta będzie miała miejsce do czasu wyboru nowego dyrektora sportowego” – czytamy w komunikacie.

„Prowadzimy rozmowy z kilkoma kandydatami na dyrektora sportowego, ale wspólnie z trenerem uznaliśmy, że dla optymalnego przebiegu procesu budowy drużyny na nowy sezon do czasu wyboru nowego dyrektora to właśnie on będzie pełnił tą rolę” – mówił Maciej Grzywa, Prezes Zarządu Górnika Łęczna w rozmowie z Słowak Wcześniej prowadził i słowacką Żilinę. W przeszłości reprezentował barwy Polonii Bytom, Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył aż 243 występy, w których zdobył 23 bramki.