Król ostro o problemach w polskim futbolu. "To absolutnie skandaliczne"

Wisła Kraków spędzi trzeci sezon w 1. lidze. W poprzednim roku odpadła w półfinale barażów i tym razem nie zakwalifikowała się do tej fazy. Zakończenie sezonu było dla niej bardzo słabe, a każda kolejna strata punktów znacząco zmniejszała szanse na baraż.

Klub „Biała Gwiazda” musiał zmierzyć się z trzema trenerami w minionym sezonie. Na początku był Radosław Sobolewski, który jednak pod koniec jesieni zrezygnował. Następnie obowiązki tymczasowego trenera pełnił kolejny szkoleniowiec, a od początku nowego roku drużynę objął Albert Rude. Prezes klubu, Jarosław Królewski, postanowił nie zwalniać żadnego z nich. Odejścia Sobolewskiego i Rude były ich dobrowolnymi decyzjami.

Właściciel Wisły uważa, że zwalnianie trenerów co kilka miesięcy to jedna z największych patologii, które dotykają polską piłkę. Stałe rotacje na stanowisku trenera są niekorzystne dla klubów i nie przyczyniają się do budowania stabilności.

Projekt powrotu Wisły do kolejnych lig ma nadzorować Kazimierz Moskal, który po raz trzeci będzie pracować w klubie jako trener. Wcześniej pełnił tę funkcję wiosną 2007 roku oraz od marca do listopada 2015 roku. Jarosław Królewski zapewnił pełne wsparcie dla Moskala, deklarując, że klub będzie go wspierał w jego misji.

Nowy sezon 1. ligi ma rozpocząć się w dniach 19-21 lipca. Wisła Kraków zainauguruje sezon trochę wcześniej, 13 lipca, kiedy zagra o Superpuchar Polski z innym klubem.