Księżniczka Anna z Wielkiej Brytanii hospitalizowana. Pałac opublikował oficjalne oświadczenie.

Pałac Buckingham poinformował w poniedziałek, że księżniczka Anna trafiła do szpitala z niewielkimi obrażeniami ciała i wstrząśnieniem mózgu. Najstarsza córka zmarłej królowej Elżbiety II uległa wypadkowi w swojej posiadłości Gatcombe, w południowo-zachodniej Anglii. „Została ranna w niedzielę wieczorem” – przekazało BBC.

Wielka Brytania. Najstarsza córka królowej Elżbiety II trafiła do szpitala ” był na bieżąco informowany i dołączył do całej rodziny królewskiej, przesyłając księżniczce najszczersze pozdrowienia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia” – dodał Pałac w oświadczeniu. 73-letnia księżniczka została przewieziona do szpitala Southmead w Bristolu. „Jej mąż Timothy Laurence oraz córka Zara i syn Peter byli w tym czasie w posiadłości” – opisuje.

Z doniesień medialnych wynika, że członkini rodziny królewskiej miała wypadek podczas jazdy konnej. Z powodu wypadku odwołano zaplanowaną na ten tydzień wizytę księżniczki w Kanadzie. Natomiast donosi, że 73-latka nie weźmie także udziału w bankiecie organizowanym w Pałacu Buckingham z okazji wizyty japońskiej delegacji, która odbędzie się we wtorek wieczorem.

Księżniczka Anna ma zostać w szpitalu na obserwacji do końca tygodnia „Jej Królewska Wysokość przesyła przeprosiny każdemu, kto może czuć się rozczarowany z tego powodu” – przekazał rzecznik króla. Jak podaje brytyjska stacja, oczekuje się, że Anna zostanie w szpitalu na obserwacji do końca tego tygodnia. Księżniczka Anna jest znana ze swojego zamiłowania do jazdy konnej, a także osiągnięć w sportach jeździeckich.

Informacje o wypadku

„Jest pierwszą członkinią rodziny królewskiej, która wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku” – informuje brytyjska stacja.