Liga Narodów: Polacy w doskonałym stylu wygrywają! Oto aktualna tabela.

Polscy siatkarze przebywają aktualnie w Fukuoce w Japonii, gdzie grają w drugim Lidze Narodów. Na start zawodów wygrali we wtorek 3:1 z Bułgarią, a w czwartkowe popołudnie polskiego czasu nie mieli większych problemów z reprezentacją Turcji. W niespełna półtorej godziny siatkarze Nikoli Grbicia wygrali 3:0 (25:19, 25:12, 25:19).

Polska wróciła na pierwsze miejsce w Lidze Narodów. Przed czwartkowym meczem Biało-Czerwoni zajmowali czwarte miejsce w tabeli Ligi Narodów, ale dzięki gładkiej wygranej nad reprezentacją Turcji wrócili – przynajmniej na razie – na pierwsze miejsce. Polacy mają na koncie 15 punktów i o dwa wyprzedzają drugich Słoweńców.

Słowenia to jedyna niepokonana drużyna w bieżącej edycji LN, która kolejny mecz rozegra w piątek przeciwko Brazylii. Punktami z reprezentacją Polski mogą jeszcze zrównać się Włosi, jeśli w nocy z czwartku na piątek wygrają za trzy punkty ze Stanami Zjednoczonymi. Jedynymi zespołami bez wygranej pozostają reprezentacje Turcji oraz Iranu.

Tabela Ligi Narodów po meczu Polska – Turcja:

  • Polscy siatkarze w Fukuoce rozegrają jeszcze dwa spotkania. W piątek 7 czerwca o 12:30 zmierzą się z Japonią, a w sobotę 8 czerwca o 8:30 zagrają z Brazylią.
  • Relacje z obu tych będą można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.