Problemy Sabalenki przed turniejem – nieoczekiwane wieści sprawiają kłopoty

Iga Świątek ma za sobą bardzo udane tygodnie. Wygrała trzy turnieje z rzędu – w Madrycie, Rzymie i wielkoszlemowy Roland Garros. Kolejnym przystankiem miał być Berlin, gdzie odbędzie się turniej rangi 500. Dla Polki byłby to pierwszy w sezonie występ na kortach trawiastych.

„Z powodu zmęczenia fizycznego i psychicznego po intensywnych dziewięciu tygodniach niestety muszę wycofać się z turnieju w Berlinie, aby odpocząć i zregenerować się” – napisała.

O punkty powalczą za to jej najgroźniejsze rywalki. Co za losowanie w Berlinie. Oto drabinka turnieju pod nieobecność Świątek.

Z jedynką w stolicy Niemiec rozstawiona będzie (2. WTA). Zawody rozpocznie od drugiej rundy i od razu czeka ją trudne zadanie. Organizatorzy przeprowadzili losowanie i już wiadomo, że w pierwszym meczu zmierzy się z lepszą z pary (20. WTA) – Jekaterina Aleksandrowa (16. WTA). W ćwierćfinale może zaś trafić na Ons Jabeur (10. WTA), a w półfinale na swoją rodaczkę Jessikę Pegulę (5. WTA).

Jeszcze trudniejszą drabinkę wylosowała (3. WTA). Białorusinka, która niedawno straciła pozycję wiceliderki w rankingu WTA, z Rolandem Garrosem pożegnała się już w ćwierćfinale. Przegrała wówczas z Mirrą Andriejewą (23. WTA), a zadanie utrudniła jej grypa żołądkowa. Nie będzie jednak o to łatwo. Ależ to będą męczarnie Sabalenki!

Dwie triumfatorki Wimbledonu w drodze do finału Sabalenkę w drugiej rundzie czeka pojedynek z Darią Kasatkiną (14. WTA) lub Martą Kostiuk (17. WTA). W ćwierćfinale zaś potencjalną rywalką będzie znakomicie prezentująca się na trawie triumfatorka zeszłorocznego Wimbledonu Marketa Vondrousova (6. WTA). Jakby tego było mało, w półfinale Białorusinka może zmierzyć się ze zwyciężczynią Wimbledonu z 2022 Jeleną Rybakiną (4. WTA).

Interesująco wyglądają także inne pojedynki. Już w pierwszej rundzie zmierzą się była liderka rankingu Naomi Osaka (125. WTA) i finalistka Australian Open Qinwen Zheng (6. WTA). Z kolei Maria Sakkari (9. WTA) w pierwszym meczu zagra z Wiktorią Azarenką (19. WTA).

Turniej w Berlinie odbędzie się w dniach 17-23 czerwca.