Reakcja Zvereva po meczu: Zaskakujący finał pełen napięcia i braku litości

Wimbledon wkracza w decydującą fazę. W poniedziałek rozegrano kolejne mecze 1/8 finału panów, a jednym z najciekawszych starć był pojedynek Alexandra Zvereva z Taylorem Fritzem. Niemiec był bliski pobicia najlepszego w Londynie – jak dotąd najdalej dotarł do IV rundy. Wygrał pierwsze dwa sety i pewnie mknął po zwycięstwo. Jednak Amerykanin był w stanie odwrócić losy rywalizacji i w kolejnych trzech partiach to on był górą, eliminując Zvereva. Jak się później okazało, spory wpływ na dyspozycję Niemca miały najprawdopodobniej problemy z kolanem.

Porażka i kłopoty ze zdrowiem to niejedyne ciosy, z którymi musiał się zmierzyć tego wieczora. Dziewczyna Fritza z mocnym przekazem do Zvereva. Niespodziewany atak Tuz po meczu otrzymał kolejny cios. Dość niespodziewanie pochodził od… partnerki Fritza Morgan Riddle. Kobieta żywiołowo dopingowała Amerykanina na trybunach, a po jego zwycięstwie zamieściła wymowny wpis na InstaStory.

„Kiedy twój facet wygrywa dla dziewczyn” – takim opisem opatrzyła filmik, na którym cieszy się z triumfu chłopaka. Te słowa to ewidentny pstryczek w Zvereva. Niemiec był kilkukrotnie oskarżany o przemoc wobec partnerek. Matka jego dziecka już w 2020 roku wniosła sprawę do sądu i zarzuciła mu, że podczas jednej z kłótni ją dusił.

Niedługo później inna była dziewczyna Zvereva, Olga Szarypowa, ujawniła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że i wobec niej zawodnik stosował przemoc. Był jednak bardziej brutalny. Miał ją nie tylko dusić, ale i rzucać o ściany i wykręcać ręce. Kobieta nie zawiadomiła jednak organów ścigania o sprawie. Sąd nałożył na Zvereva karę grzywny w wysokości 450 tysięcy euro, ale Niemiec się odwołał. Cały czas nie przyznawał się jednak do winy.

I właśnie do przeszłości Zvereva najprawdopodobniej odniosła się Riddle, która stara się walczyć o prawa kobiet. Tym bardziej, że sama w przeszłości doświadczyła nieprzyzwoitego zachowania ze strony mężczyzn. O wszystkim opowiedziała w mediach społecznościowych. Kobieta usunęła już wpis dotyczący Zvereva, chociaż, jak wiadomo, w Internecie nic nie ginie, a filmik krąży po sieci.

Riddle pozostaje w Londynie, gdzie kibicuje partnerowi. Teraz Fritz zagra w ćwierćfinale, czym wyrówna najlepsze osiągnięcie na Wimbledonie. Jego rywalem będzie Lorenzo Musetti. Mecz zaplanowano na środę 10 lipca, ale godzina nie jest jeszcze znana.