Skandaliczne wydarzenia na trybunach podczas meczu reprezentacji Niemiec kontra Polski

Reprezentacja Polski fatalnie spisuje się dotąd w eliminacjach do mistrzostw Europy. Najpierw boleśnie poległa z Islandią, następnie musiała uznać wyższość Austrii, a w piątek została rozbita przez Niemcy.

Skandaliczne sceny na meczu Polska – Niemcy

Jeden z kibiców pokazał salut Hitlera. Do niecodziennych scen doszło za to podczas tego spotkania. Dziennik „Bild” podaje, że jeden z niemieckich fanów „zachował się niewłaściwie”, ponieważ pokazał salut Hitlera, który polega na podniesieniu wyprostowanej prawej ręki pod takim kątem, by wykonujący ten ruch był widoczny spod dłoni. Policja w Rostocku złożyła łącznie siedem skarg karnych przeciwko widzom na Ostseestadion. Dotyczy to podejrzeń o wtargnięcie, zniewagę i eksponowanie niekonstytucyjnych symboli. Dziennik dodał, że to nie pierwsze takie zdarzenie w ostatnim czasie. Niedawno młodzi ludzie wykrzykiwali ksenofobiczne hasła w ekskluzywnej restauracji „Pony” na wyspie Sylt, a jeden z nich wykonał właśnie gest Hitlera.

Niemcy – Polska 4:1 (1:1)

34′ gol sam., 78′ L. Schueller, 84′ 88′ G. Gwinn – 1′ N. Padilla-Bidas

Nasze zawodniczki będą miały błyskawiczną szansę na rewanż, ponieważ we wtorek znów zmierzą się z Niemkami, choć tym razem na własnym terenie. Kolejne dwa starcia rozegrają za to już w lipcu. Najlepsze dwie ekipy w grupie wywalczą awans na ME.