Transfer z Serie A do Legii Warszawa - polski piłkarz z Włoch!

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Legia miała powody do zadowolenia. Choć nie zdobyła tytułu mistrza Polski, to zajęła miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Drużyna ze stolicy spisała się lepiej niż Raków Częstochowa, ubiegłoroczny mistrz Polski.

Teraz trzecia drużyna z minionego sezonu szykuje się do wzmocnień. Oprócz Kacpra Chodyny, który już dołączył do Legii po swoim występie w Zagłębiu Lubin, klub pozyskał również Claude’a Goncalvesa z Łudogorca, mającego zastąpić Bartosza Slisza, oraz znanego warszawskim kibicom Luquinhasa, który zostanie wypożyczony do Legii do końca kolejnego sezonu.

Nicole Schira, włoski dziennikarz, poinformował także o zainteresowaniu Legii pomocnikiem Genoi – Filipem Jagiełłą. Polak od 2019 roku gra w Genoi. W swoim debiutanckim sezonie zagrał jedynie w 13 meczach Serie A, notując dwie asysty. Następnie głównie występował w Serie B, reprezentując barwy Genoi, Brescii oraz Spezii.

Jagiełło spędził ostatnią rundę wiosenną w Spezii, gdzie w 13 meczach zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę. Łącznie na poziomie Serie B zagrał w 109 meczach, strzelając 14 goli i asystując 10 razy.

W przeszłości reprezentował Polskę także na poziomie młodzieżowym, biorąc udział między innymi w mistrzostwach Europy U-21 w 2019 roku, gdzie Polska pokonała m.in. Belgię i Włochy.

Legia Warszawa w pierwszej kolejce sezonu zagra z Zagłębiem Lubin, byłym klubem Filipa Jagiełły, który w wywiadzie z 2022 roku wyraził chęć ponownego gry w Lubinie.