Wieczysta Kraków znowu robi trzęsienie ziemi! Kolejne zaskakujące wzmocnienie z Ekstraklasy

Na dobre rozpoczęła przygotowania kadrowe pod rywalizację w II lidze, a teraz luki zaczęli wypełniać nowi zawodnicy. Do Krakowa przenieśli się już m.in. Michał Koj, Michał Feliks, Chuma, Lisandro Semedo, Oskar Mielcarz oraz Daniel Mikołajewski i Dani Sandoval. W ostatnich dniach kontrakt podpisał także Antoni Mikułko z Lechii.

Wieczysta Kraków ma nowego obrońcę. Wypożyczenie z beniaminka.

W poniedziałek Wieczysta ogłosiła pozyskanie kolejnego zawodnika. Tym razem do zespołu dołączył kolejny wychowanek Lechii – Bartosz Brzęk. 18-letni boczny obrońca został wypożyczony z beniaminka do końca sezonu 2024/25. Jednocześnie przedłużył kontrakt z Lechią do końca czerwca 2026 roku. W minionym sezonie Brzęk sześć razy pojawił się na boiskach pierwszej ligi. Po awansie Lechii do Ekstraklasy nie miałby jednak zbyt wielu szans na grę. W otoczeniu gdańskiego klubu od dłuższego czasu można było usłyszeć, że 18-latek zostanie wypożyczony. Dla Wieczystej to kolejne wzmocnienie przed nowym sezonem. Dotychczas do drużyny prowadzonej przez Sławomira Peszkę dołączyło dziesięciu nowych zawodników.

W poniedziałek 24 czerwca Wieczysta rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu II ligi. W planach na okres przygotowawczy są m.in. sparingi z ŁKS-em Łódź, Siarką Tarnobrzeg czy Górnikiem Łęczna. Zespół z Krakowa spędzi także tydzień na obozie w Arłamowie. Rywalizacja w II lidze rozpocznie się w weekend 20-21 lipca. Pierwszym rywalem Wieczystej będzie Resovia Rzeszów.