Były komendant policji z granatnikiem wkracza na boisko – nowa rola w polskiej piłce

Piąst Gliwice ma za sobą pełen wzlotów i upadków sezon. Szczególnie tak przebiegała runda wiosenna. W niej na ligowe zwycięstwo klub czekał aż pięć kolejek. Później przytrafiła się passa czterech spotkań bez zwycięstwa.

Na domiar złego drużyna Alaksandra Vukovicia odpadła w Pucharze. Od tamtej pory piłkarze zaczęli grać zdecydowanie lepiej i zapewnili sobie utrzymanie. Ostatecznie rywalizację zakończyli na 10. lokacie, mając sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

I mimo że sezon dopiero co dobiegł końca, to władze klubu już myślą o kolejnych rozgrywkach. Najprawdopodobniej w szatni dojdzie do sporych zmian, ale te zaszły już także na wyższych szczeblach. W poniedziałek Piast poinformował o powołaniu nowych członków Rady Nadzorczej Spółki. Szczególne jedno nazwisko wzbudziło spore zdziwienie.

Zmiany w Piastcie Gliwice. Były komendant główny policji członkiem Rady Nadzorczej Spółki

Piast nie należy do jednego właściciela. 66 procent udziałów jest w rękach miasta. I to właśnie władze Gliwic wskazały trzech nowych członków Rady Nadzorczej. To Agnieszka Leszczyńska, Agnieszka Dylewska i Marcin Szeliga. Z kolei mniejszościowy akcjonariusz, Zbigniew Kałuzą, wskazał własnego kandydata na stanowisko. To Jarosław Szymczyk.

„Zastąpili oni dotychczasowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej, Grzegorza Jaworskiego, a także dwóch pozostałych członków, Zbigniewa Kałuzę oraz Krystiana Tomale” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Szymczyk to dosyć kontrowersyjna postać. To były komendant główny policji. Tę funkcję pełnił w latach 2016-2023. 7 grudnia 2023 roku stracił jednak posadę. Wcześniej doszło także do sporych kontrowersji z jego udziałem. 14 grudnia 2022 roku doznał lekkich obrażeń po tym, jak w siedzibie Komendy Głównej Policji eksplodował granatnik przeciwpancerny. Do incydentu miało dojść po tym, jak owy przedmiot poruszył sam Szymczyk.

Owczesny komendant tłumaczył, że dostał granatnik od funkcjonariuszy podczas wizyty w Ukrainie. Miał on być nieszkodliwy, ale rzeczywistość okazała się inna. Jak widać, 54-latek znalazł nowe zajęcie i wkroczył do świata piłki nożnej.

Zmiany, zmiany w Piastcie. Kluczowi piłkarze odchodzą

Nowi członkowie Rady Nadzorczej to nie jedyne zmiany, do jakich dojdzie tego lata. Już teraz wiadomo, że minimum trzech zawodników się pożegna. To Kamil Wilczek, Tom Hateley i Jakub Holubek. Niewykluczone, że z drużyny odejdzie też dwóch innych wartościowych piłkarzy. Mowa o Arielu Mosórze i Arkadiuszu Pyrce. Kolejny sezon Piast rozpocznie już 20 lipca. Pierwszym rywalem będzie Cracovia.