Król strzelców Ekstraklasy postanowił o swojej przyszłości. Śląsk przedstawia oficjalne ogołoszenie

Erik Exposito zakończył sezon 2023/2024 w Ekstraklasie na drugim miejscu ze Śląskiem Wrocław oraz z tytułem króla strzelców z 19 bramkami na koncie.

Dokładnie 30 czerwca wygasa kontrakt hiszpańskiego napastnika z wicemistrzami Polski i wiele wskazywało na to, że jego przyszłość będzie związana z inną ligą.

Erik Exposito odchodzi ze Śląska Wrocław. Nie zagra w innym polskim klubie.

W piątkowe popołudnie w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że Erik Exposito definitywnie odchodzi z klubu.

„Erik Exposito podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Napastnik nie przyjął ofert Śląska Wrocław i zdecydował się kontynuować karierę w innym klubie. Erik, dziękujemy za wszystko!” – czytamy w komunikacie, w którym zawarte zostały także słowa od samego zawodnika.

„Kiedy wypowiadam te słowa, nie mogę czuć większej wdzięczności. Te pięć lat w Polsce dało mi wszystko, czego potrzebowałem, aby być szczęśliwym człowiekiem. Czuję wielką ekscytację na myśl o tym, co osiągnęliśmy, jak ten mały chłopiec, który grał na ulicach Santa Cruz de Tenerife i marzył o karierze zawodowego piłkarza. Sprawiliście, że czułem tę samą pasję, co wtedy. Dziękuję” – przekazał Exposito.

Pojawiały się informacje, że napastnikiem zainteresowani są Raków Częstochowa i , ale Hiszpan uciął te spekulacje.

„Podjąłem decyzję, aby zakończyć tę pięcioletnią przygodę. Otrzymałem kilka ofert z polskich klubów, ale wszystkie odrzuciłem. Trudno mi wyobrazić sobie zakładanie innej koszulki w Polsce niż tej Śląska Wrocław” – zaznaczył.

Na koniec, zarówno w liście do , jak i na swoim profilu zaznaczył jedno. „Do zobaczenia wkrotce, Wrocław. Dziękuję”.

Gdzie zatem może trafić Erik Exposito? Najgłośniej jest o ofertach ze strony klubów z Bliskiego Wschodu.

W czwartek pojawiła się informacja, że katarski Umm-Salal oferuje Exposito kontrakt, który pozwoli mu zarobić milion euro rocznie. „Gwiazda Śląska Wrocław i król strzelców Ekstraklasy zastanawia się. Trwają rozmowy. Słyszę, że liczy na ofertę z Hiszpanii” – Hiszpański napastnik grał dla Śląska Wrocław przez ostatnich pięć lat. W tym czasie rozegrał 164 mecze, w których zdobył 54 bramki i zanotował 24 asysty.