Niespotykany wzrost popularności aplikacji mObywatel. Lawina zgłoszeń w zaledwie kilka dni

Zastrzeganie numerów zostało udostępnione jesienią (17 listopada) zeszłego roku. Natomiast w tym roku stało się to możliwe, co wśród Polaków cieszy się ogromną popularnością. Do przełomu doszło wraz z 1 czerwca, kiedy to (na przykład banki) czy operatorów sieci komórkowych. To sprawiło, że usługa zaczęła przeżywać istny boom.

Numery PESEL zastrzegło ponad 3 mln Polaków Dane pochodzące z początku czerwca nie pozostawiają złudzeń. Własne. Przy okazji zauważono duży wzrost zainteresowania tą usługą w ostatnich dniach. Niedawno minister cyfryzacji. Krzysztof Gawkowski przekazał, że z takiego rozwiązania. To jest bardzo prosta procedura, do której zachęcam, bo to naprawdę ważne, żebyście chronili swoje pieniądze, które w banku są, a bank ma obowiązek weryfikować zastrzeżenie tego PESEL, podobnie zresztą jak notariusze.

Zastrzeżenie numeru PESEL przez mObywatel to tylko kilka sekund. Proces zastrzegania numeru PESEL jest dostępny na kilka sposobów. Można to zrobić między innymi w odpowiednim urzędzie. Gawkowski zwrócił jednak uwagę, że.

1 czerwca w życie weszły przepisy, które znacząco chronią ofiary wyłudzeń. Instytucje finansowe w trakcie składania wniosków o pożyczki lub kredyty muszą sprawdzać PESEL-e w specjalnej bazie. Jeśli osobie z zastrzeżonym numerem zostanie udzielony kredyt, to kredytobiorca nie będzie musiał spłacać zobowiązań zaciągniętych przez inne osoby. Podobnie jest w przypadku operatorów sieci komórkowych, którzy nie będą mogli wydać duplikatu karty SIM.

Zmiany wprowadzone na początku miesiąca (a zapowiadane wcześniej) sprawiły, że Polacy zaczęli masowo zastrzegać numery PESEL i robi to w ostatnim czasie coraz więcej osób. Warto mieć na uwadze, że taka. To o tyle istotne, gdy sami będziemy chcieli wziąć kredyt lub na przykład sprzedać mieszkanie.