Powrót do PlusLigi - wielkie wydarzenie w polskim siatkówce

Exact Systems Hemarpol Częstochowa kontynuuje budowę kadry na nowy sezon. Działacze ogłosili, że nowym zawodnikiem tego klubu będzie Milad Ebadipour. Dla Irańczyka będzie to powrót do PlusLigi.

W tym artykule dowiesz się o:

  • To hit transferowy w wykonaniu Exact Systems Hemarpol Częstochowa
  • O tym, że Irańczyk dołączy do klubu mówiło się od kilku tygodni. W piątek (31 maja) oficjalnie te spekulacje zostały potwierdzone.
  • Milad Ebadipour jest od kilku lat podporą reprezentacji Iranu. W trwających rozgrywkach VNL 2024 został najlepszym przyjmującym pierwszego weekendu całych rozgrywek.
  • W przeszłości reprezentant Iranu grał już w PlusLidze, w latach 2017-22 z powodzeniem występował w PGE Skrze Bełchatów, skąd przeniósł się do włoskiego Allianz Milano.
  • Ostatnio występował w zespole Ural Ufa, gdzie był kluczowym zawodnikiem.

Dodajmy, że w 2020 roku Milad Ebadipour otrzymał obywatelstwo polskie. – Do przyjścia do Norwida Częstochowa przekonał mnie dyrektor Łukasz Żygadło. Klub stara się zbudować silną i waleczną drużynę, a ja już nie mogę doczekać się startu nowego sezonu. Polska jest moim drugim domem, a PlusLiga to jakościowo bardzo dobra liga. Naszym kibicom chciałbym przekazać, żeby w nas wierzyli. Razem walczmy o nasze cele – powiedział Milad Ebadipour.

Irańczyk jest ósmym zawodnikiem Norwida, który w sezonie 2024/25 zagra w zespole. Wcześniej podpisano umowy z rozgrywającymi Quinnem Isaacsonem i Tomaszem Kowalskim, przyjmującym Damianem Kogutem, środkowymi Bartoszem Schmidtem i Sebastianem Adamczykiem oraz atakującymi Patrikiem Indrą i Mateuszem Borkowskim. Trenerem będzie Igor Kolaković.

Czytaj także:

  • Jesus Imaz skomentował decyzję Probierza. Zdradza, jak widzi swoją przyszłość
  • Wojna nerwów w grze o PKO Ekstraklasę. Decydowały rzuty karne

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. „Mogliby mnie nie odratować”

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy – odpowiedz na kilka pytań.