Ranking FIVB po Lidze Narodów: Co warto wiedzieć dla polskich fanów siatkówki

Po sobotnim półfinale przegranym 2:3 z Francuzami Polacy wyglądali na głodnych zwycięstwa na koniec turnieju w Łodzi. Mówili, że chcą wynagrodzić brak finału i pożegnać się z łódzką halą w odpowiedni sposób – zdobywając brązowy medal. Faktycznie, zrobili to. Wydawało się, że będzie to nieco trudniejsze zadanie, ale na całe szczęście – tak nie było. Prawdziwy popis umiejętności zaprezentował Wilfredo Leon.

„Słoweńcy mogli myśleć o zwycięstwie i szansach na brąz tylko w jednym momencie: gdy mieli piłkę setową na wagę wygrania pierwszego seta. To wtedy złamały ich dwa punktowe bloki Wilfredo Leona, a Polacy wygrali tę partię i kontroli nad meczem nie oddali już do końca” – podsumował.

Reprezentacja Polski utrzymuje prowadzenie. Oto aktualny ranking FIVB po Lidze Narodów. Mimo przegranego półfinału zarobili też gigantyczną kasę. Niedzielne rozstrzygnięcia w Lidze Narodów sprawiły również, że doszło do zmian w czołówce rankingu FIVB. Nieprzerwanie na pozycji lidera znajdują się polscy siatkarze, którzy z dorobkiem 422 pkt wyprzedzają Japonię (361 pkt) oraz (345 pkt). Triumf Francuzów pozwolił im za to wyprzedzić Słowenię, która zajmuje obecnie czwartą lokatę.

Pierwsza „11” rankingu zapewniła sobie awans na w Paryżu. * – awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu Teraz naszych siatkarzy czeka jeszcze Memoriał Huberta Wagnera, podczas którego zmierzą się z Niemcami oraz Słowenią. Nieco ponad cztery tygodnie dzielą nad od rozpoczęcia IO w Paryżu. Trener Nikola Grbić wciąż w tajemnicy trzyma , kto pojedzie na ten turniej. – Poczekajmy na decyzję trenera i wtedy będziemy gdybać. Nie powiedział nam, kiedy i jak się o tym dowiemy –