Sensacyjny transfer Legii Warszawa prosto z La Liga!

Legia Warszawa na razie zostawia konkurencję daleko w tyle i prężnie działa na rynku transferowym. Z klubem pożegnali się już m.in. Yuri Ribeiro, a przyszli m.in. Kacper Chodyna, Claude Goncalves, Jean-Pierre Nsame i Luquinhas.

Teraz czas na wzmocnienie formacji obronnej, a zdaniem zagranicznych mediów do Legii trafi zawodnik z Hiszpanii. Legia Warszawa ściąga zawodnika z LaLiga 2? Milion euro klauzuli odstępnego

Hiszpański dziennikarz Marcos Piedras w serwisie X poinformował, że Legia jest blisko sprowadzenia zawodnika z hiszpańskiej LaLiga 2, a więc z zaplecza tamtejszej elity. Ten piłkarz to Sergio Barcia, czyli środkowy obrońca CD Mirandes – 18. zespołu sezonu 2023/24, ostatniego, który utrzymał się w.

Barcia w poprzednich rozgrywkach rozegrał aż 41 meczów, z czego jeden w Pucharze Króla i 40 w rozgrywkach ligowych. W nich defensor zdobył dwa gole i zobaczył pięć żółtych kartek.

Jego drużyna raczej nie zachwycała i w LaLiga 2 straciła aż 55 goli. Tylko trzy zespoły w całych rozgrywkach więcej razy wyciągały z siatki.

23-letni Hiszpan jest wychowankiem młodzieżowych zespołów Celty Vigo, ale w pierwszym zespole nie zadebiutował. Grał również w Ourense CF i rezerwach Granady, a od sezonu 2023/24 reprezentował Mirandes.

Jego kontrakt z klubem wygasa 30 czerwca 2025. To oczywiście oznacza, że Legia będzie musiała zapłacić za środkowego obrońcę. Według źródła klauzula w jego kontrakcie to milion euro, czyli 4,3 miliona złotych.

Nie wiadomo, czy polski klub będzie musiał aktywować tę klauzulę, czy jednak uda się kupić zawodnika nieco taniej. Na ten moment trener Goncalo Feio na środku obrony ma do dyspozycji Steve’a Kapuadiego, Artura Jędrzejczyka, Rafała Makowskiego, Radovana Pankova i Marco Burcha. Jeśli Legia nadal będzie grała trójką środkowych obrońców, to z pewnością wzmocnienie zespołu jest potrzebne.