Tragiczne wydarzenie w Sosnowcu - 28-latek zmarł po brutalnym pobiciu. Nikt nie interweniował, by mu pomóc

28-latek z Jastrzębia Zdroju został pobity w niedzielę (9 czerwca) podczas imprezy Sosnowiec Fun Festival, odbywającej się na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

” „, powołująca się na relacje świadków, podaje, że mężczyzna został napadnięty przez grupę kilku osób i brutalnie pobity. Według uczestników zdarzenia sprawcy między innymi kopali ofiarę po głowie. 28-latek był reanimowany na miejscu, a następnie w stanie krytycznym trafił do szpitala. W środę (12 czerwca) prokuratura poinformowała o jego śmierci.

Sosnowiec. Pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Policja zatrzymała trzech 16-latków

Prokuratura poinformowała, że w związku ze zdarzeniem zatrzymano trzy osoby w wieku 16 lat oraz wszczęto postępowanie w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Podejrzani zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. Postępowanie prowadzi wydział IV Sądu Rejonowego w Sosnowcu.

W czwartek lub piątek (13-14 czerwca) w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach przeprowadzona ma zostać sekcja zwłok mężczyzny.

Media: Mężczyzna wystąpił w obronie słabszego. „Nikt z tłumu mu nie pomógł”

Portal relacjonuje, że mężczyzna zginął w obronie słabszego. „Po godzinie 21. 28-latek stanął w obronie osoby, która została zaatakowana w tłumie. Mężczyzna ze Śląska był pracownikiem służby więziennej i zawsze starał się pomagać krzywdzonym. Został jednak brutalnie zaatakowany, przewrócony i kopany po głowie. Niestety nikt z tłumu mu nie pomógł” – czytamy w treści wpisu opublikowanego na Facebooku.

Relacja wskazuje, że w momencie pobicia mężczyźnie towarzyszyła jego narzeczona.

Prezydent Sosnowca składa kondolencje bliskim zmarłego. „Nic nie usprawiedliwia ataku”

Arkadiusz Chełciński, prezydent Sosnowca, złożył w kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. „Nic nie usprawiedliwia ataku, do którego doszło” – podkreślił. W kolejnym wpisie odniósł się również do zarzutów dotyczących ochrony wydarzenia. „W trakcie weekendu na terenie imprezy i poza nią było grubo ponad setka ochroniarzy, policjantów, strażników miejskich i innych służb. Wszyscy stawali na rządach, aby zabezpieczyć teren koncertu, jak i miejsca poza nim” – wskazał.

Do tragicznego zdarzenia odniósł się również , którego zawodnikiem był mężczyzna. „Za zgodą rodziców pracuje aparatura medyczna w celu pobrania organów do przeszczepów, tym samym jest to ogromny dar Marcina dla ratowania życia innych chorych” – napisano w komunikacie upamiętniającym zmarłego.