Używasz iPhone'a? To powszechny błąd, który zniechęca do korzystania z produktów Apple

Zadbaj o swój iPhone

Oczywistym wydaje się zakup odpowiedniego etui, dzięki czemu ochronimy obudowę smartfona podczas upadków i nie zarysujemy delikatnych elementów. Przydatne może też być szkło hartowanego, które nakłada się na ekran. Ten łatwo zarysować, a dodatkowa warstwa pomoże go zabezpieczyć. Są też rzeczy, o które musimy zadbać podczas codziennego korzystania. Weźmy na przykład ładowanie.

Przydatne akcesoria do iPhone

Już jakiś czas temu informowało o tym, . Niektórzy z nas niekoniecznie stosują się do tych zasad, co owocuje krótszym czasem pracy na baterii i spadkiem jej kondycji. Istotne jest też korzystanie z autoryzowanych ładowarek i kabli. Tania podróbka może zniszczyć akumulator telefonu, doprowadzić do jego przegrzania i awarii. Okazuje się, że tych może być jeszcze więcej.

Nie rób tego ze swoim iPhone

Apple poinformowało, że większość z nas nie do końca umie korzystać ze swoich smartfonów. Chodzi o nadmierne używanie pewnej funkcji.

Co robicie, gdy skończycie korzystać z danej aplikacji?

Na pewno ją zamykacie – uruchamiacie swoisty manager uruchomionych apek i wyłączacie tę, z której przestaliście korzystać. – tak twierdzi Apple, które właśnie zaktualizowało podręcznik użytkownika smartfonów . Wydawać by się mogło, że aplikacje w tle zużywają część zasobów telefonu i wpływają na pamięć RAM, procesor czy baterię. System zamraża je, dzięki czemu brak ich zamknięcia nie ma wpływu na działanie telefonu.

Czy warto wyłączać aplikacje w tle?

A dlaczego Apple odradza wyłączanie apek? Również chodzi o zasoby. Ponowne uruchomienie zużyje więcej pamięci i mocy, niż aktywowanie „zamrożonej” apki. Oznacza to, że zwyczajnie nie ma sensu jej wyłączać i uruchamiać ponownie – lepiej po prostu zostawić ją w tle, bo nie będzie to wpływać na osiągi telefonu czy czas pracy bez ładowania. Nie musicie zatem „sprzątać” – zostawcie tak, jak jest.

To prostsze, niż się wydaje

Okazuje się, że odpowiednie w telefonie iPhone jest prostsze, niż może się to wydawać. Nie oznacza to jednak, że nie musimy w ogóle dbać o nasz telefon. Nadal należy pamiętać o właściwym ładowaniu czy innych elementach codziennego użytkowania. Oryginalne akcesoria, unikanie skrajnych temperatur czy instalowanie autoryzowanych aplikacji – to podstawowe rzeczy, o których musimy pamiętać.