7 tajemniczych sygnałów z kosmosu o niezidentyfikowanym pochodzeniu zostało wykrytych - naukowcy są zdezorientowani!

Zagadkowe sygnatury z głębi kosmosu zostały odkryte w poprzednim miesiącu. Są to sztuczne megastruktury, które potencjalnie mogłyby być stworzone przez obcą wysoko rozwiniętą cywilizację. Struktury te miałyby okrążać gwiazdę i pozyskiwać z niej nieograniczoną i gigantyczną energię. Konstrukcje te w założeniu miałyby (przynajmniej częściowo) zakrywać gwiazdę.

Naukowcy przeanalizowali aż pięć milionów źródeł, by stworzyć katalog potencjalnych sfer Dysona. W swoim artykule pisali: „Obiekt ten [sfera Dysona — red.] emitowałby tzw. ciepło odpadowe w postaci , które oprócz stopnia zaawansowania konstrukcji zależałoby od jej efektywnej temperatury”. W trakcie badań zastosowano liczne algorytmy, które miały ujawnić z olbrzymiej bazy danych sygnatury, które najbliższe byłyby hipotetycznym megastrukturom.

Specjaliści otrzymali siedem „techsygnatur”, które. „Po przeanalizowaniu fotometrii optycznej/NIR/MIR […] znaleźliśmy 7 wykazujących nadmiar podczerwieni o niejasnym charakterze, co jest zgodne z naszymi modelami sfer Dysona” – piszą naukowcy we wnioskach.

Astronomowie sugerowali, że kosmiczne konstrukcje mogą krążyć wokół czerwonych karłów. W ich pobliżu nie spotyka się wielkich dysków pyłu, które mogłyby wyjaśniać dziwne odczyty. Jednocześnie brano pod uwagę, że mimo zastosowania najnowocześniejszych technik, odkryte sygnatury moga być skutkiem naturalnych procesów.

Czym są tajemnicze kosmiczne sygnatury?

Teraz inny zespół badaczy przyjrzał się wspomnianym sygnaturom i stwierdził, że: „Proponujemy, że [galaktyki przesłonięte pyłem – red.] leżące blisko linii wzroku tych karłów typu M znacząco przyczyniały się do mierzonych gęstości strumienia średniej podczerwieni WISE [Wide-field Infrared Survey Explorer Teleskopu] w WISE W3 i W4 pasma fal”. Dodają: „Trzy gwiazdy zostały błędnie zidentyfikowane jako kandydatki na sfery Dysona. Zauważamy również, że przy gęstości powierzchniowej nieba […] pobranych z oryginalnej próbki 5 milionów gwiazd”.

Pierwszy zespół badaczy, który odkrył siedem sygnatur, jeszcze nie odniósł się do najnowszych doniesień. Jednakże mimo potencjalnych niepowodzeń nadal mają być kontynuowane starania w zakresie odnalezienia obcych techsygnatur w kosmosie. Wyniki najnowszych badań zostały opublikowane w czasopiśmie.

Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.

  • i zostanijednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!