Michał Szczerba: Wyjawienie zeznań Jarosława Kaczyńskiego z niejawnego przesłuchania nie jest wskazane.

Jarosław Kaczyński we wtorek 18 czerwca obchodził swoje 75. urodziny. Przewodniczący komisji ds. afery wizowej – Michał Szczerba, który był „Gościem „, złożył politykowi życzenia i opowiedział o niejawnej części posiedzenia, podczas której zeznawał prezes PiS.

Mocne świadectwo

„Może nie powinienem tego mówić. Szczególnie te niejawne obrady komisji śledczej, które prowadziłem, zostały przeprowadzone w bardzo dobrej atmosferze” – powiedział polityk KO.

Jarosław Kaczyński mówił prawdę podczas komisji śledczej ds. afery wizowej? „Dużo rzeczy potwierdził” – Michał Szczerba opowiedział, że odniósł wrażenie o prawdomówności Jarosława Kaczyńskiego, które będzie miało odzwierciedlenie w sprawozdaniu.

  1. Szokujące fakty
  2. Być może w tej części jawnej państwo tego nie przeczytacie, ale dużo potwierdził. Dla niego też było szokiem, jak ta afera się rozwijała, jaka była skala Poland Business Harbor. O wielu rzeczach nie wiedział, a przynajmniej tak twierdzi – powiedział przewodniczący komisji ds. afery wizowej.

Szczerba zapowiedział, że kompletny raport oraz zawiadomienia do prokuratury będą gotowe już w lipcu pod nowym kierownictwem.

Jarosław Kaczyński ujawnił nazwisko osoby „związanej ze środowiskiem PiS.” Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, Jarosław Kaczyński zapewnił, że odpowie na jedno z pytań, które dotyczyło „osoby związanej z kimś, kogo zna,” ale tylko podczas części niejawnej.

  1. Odsłonięcie tajemnicy
  2. To nazwisko osoby związanej ze środowiskiem PiS – poinformował później Michał Szczerba.

Prezes PiS twierdził jednak, że zarzucany proceder nie miał miejsca, ale było „jedno przestępstwo.” Więcej na ten temat znajduje się w artykule: „…