Nowe ustalenia dotyczące zaginięcia Iwony Wieczorek. Niepotwierdzone informacje pochodzące z prokuratury

Pojawienie się nowego tropu w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

W piątek Komenda Stołeczna Policji poinformowała o nowym tropie w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Służby otrzymały informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego fiata cinquecento. Pojazd przemieszczał się w dniu zaginięcia Iwony o godzinie 5:07 ulicą Pomorską w okolicach Reagana. Poprzednie działania w sprawie miały miejsce w grudniu 2022 roku, kiedy mężczyzna imprezował z młodą kobietą w dniu jej zaginięcia.

Nowe doniesienia w sprawie

W sprawie pojawiło się kilka kolejnych wątków. Detektywi z Gdańska twierdzą, że kierowca wspomnianego fiata cinquecento mógł być ochroniarzem jednego z lokali rozrywkowych. „Grupa Detektywistyczna Trójmiasto, która od początku pracuje nad sprawą zaginięcia kobiety, bada wątek tak zwanej 'Bacówki’ z ulicy Piastowskiej” – donosi rozgłośnia. Zdaniem detektywów, „Bacówka” mogła mieć w 2010 roku powiązania z przestępczym półświatkiem.

Analiza wałtków w sprawie

  1. Zakładając późną porę i specyfikę terenu, detektywi uważają, że podejrzana osoba mogła mieć powiązania z ochroną lub grupą osób pomagającą ochroniarzom.
  2. Lokalna grupa ze środowiska przestępczego kontrolowała wpływy w restauracji.
  3. Według informatorów, w lokalu wpływy miały osoby ze Wschodu.

Informacje uzyskane niezależnie

Portal nieoficjalnie uzyskał informacje, że służby analizują wałtek białego fiata w związku z najnowszymi ustaleniami w toku śledztwa. Istnieje podejrzenie, że zamieszczenie zdjęcia fiata ma na celu zwrócenie uwagi na dwóch mężczyzn widocznych na nagraniu.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek zginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Sprawa jej zaginięcia wciąż wzbudza duże zainteresowanie w całej Polsce. Maturzystka wracała wtedy piechotą z sopockiego klubu „Dream Club”. Po godzinie 4:00 rano kontaktowała się z koleżanką, a kolejne zarejestrowane nagranie pokazuje ją mijałą wejście nr 63 na plażę w Jelitkowie. Na podstawie różnych hipotez sformułowano apel o kontakt z policją w sprawie kierowcy białego fiata cinquecento.