Spotify zwiększa opłaty abonamentowe, kończą się korzystne czasy

Cena Spotify Premium idzie w górę

Już od jakiegoś czasu mówiło się o nadchodzącej podwyżce. Nie było jednak pewne, które warianty abonamentu zdrożeją, jak duże będą podwyżki i w których krajach zostaną wdrożone. Teraz sprawa stała się jasna. Spotify będzie droższe, ale póki co tylko w jednym kraju.

Platforma streamingowa oficjalnie poinformowała o tym, że cena abonamentu Spotify w USA idzie w górę. Podwyżka dotyczyć będzie niemal wszystkich wersji pakietów. Jak konkretnie prezentują się podwyżki? Jedyny pakiet, który nadal będzie oferowany w starej cenie to Spotify Student Premium. Te osoby nadal zapłacą 5,99 USD.

Spotify w Polsce będzie droższe?

Podwyżki cen w USA to dopiero początek. Już teraz mówi się o rozszerzeniu podwyżek na użytkowników w innych państwach, m.in. w Wielkiej Brytanii czy Australii. Na szczęście na liście potencjalnych państw objętych podwyżką (póki co) nie ma Polski. możliwe, że jako użytkownicy platformy jesteśmy póki co bezpieczni, jednak ostatecznie i tak powinniśmy liczyć się z ewentualnym wzrostem kosztów.

Z drugiej strony o uwagę Polaków walczą skutecznie i inne platformy, jak chociażby Tidal, który w pakiecie rodzinnym dla 6 osób kosztuje zaledwie 34,99 zł.

Ile kosztuje Spotify Premium w Polsce?

Obecnie można podzielić na 4 warianty, zależnie od tego, czy jesteśmy studentami i w ilu osobach korzystamy z aplikacji. Za Spotify trzeba zapłacić:

  1. Podwyżka cen Spotify w Polsce miała miejsce na początku tego roku.