Wojska Ukrainy odnoszą zwycięstwa na froncie. Skuteczny nalot na cztery rosyjskie rafinerie

Sukces sił zbrojnych Ukrainy. Zaatakowano także stacje radarowe i centra wywiadu elektronicznego rosyjskich najeźdźców w obwodzie briańskim i na tymczasowo okupowanym Krymie – dodał sztab. Siły zbrojne przekazały również, że zarejestrowano co najmniej pięć eksplozji, a następnie pożar w rejonie magazynu paliwa w republice Adygei. Potwierdzono również uszkodzenia w podobnym magazynie w obwodzie tambowskim. Celem ataku stał się tam co najmniej jeden zbiornik z produktami naftowymi. Trwa wyjaśnianie szczegółów dotyczących zniszczonych rosyjskich obiektów.

Sztab Generalny o ostatnich operacjach wojskowych. Pojawiły się także doniesienia o innych ukraińskich operacjach, dokonanych w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. „Wczoraj wieczorem Siły Zbrojne Ukrainy z powodzeniem uderzyły w miejsca przechowywania i przygotowania do użycia (dronów) Shahed-136, (a także) obiekty szkoleniowe, punkty kontroli i komunikacji tych bezzałogowych statków powietrznych w Kraju Krasnodarskim” – powiadomiono w sztabie.

Czytaj więcej: Biały Dom podjął decyzję o broni dla Ukrainy. Uderza w inne kraje. Gardzi wojną i Putinem. Jej zdjęcie obiegło świat, a teraz rzuca rękawicę kłakierom dyktatora. „Niczego się nie boję. Co oni mi zrobią?” „Można tutaj umrzeć w każdej chwili”. Rosjanie terroryzują mieszkańców Chersonia. „Przerażające” [REPORTAŻ]