YouTube na Android Auto: Jak odtwarzać filmy podczas jazdy samochodem?

YouTube w Android Auto 12. Czy już działa? to aplikacja umożliwiająca połączenie smartfona z wyświetlaczem w samochodzie. Dzięki temu kierowcy otrzymali dostęp do funkcji takich jak sprawdzanie wskazówek dojazdu, korzystanie z nawigacji czy wydawanie poleceń głosowych, na przykład w celu wybrania numeru do danego kontaktu.

Jednak od momentu wprowadzenia rzeczonego oprogramowania, kierowcy próbowali odnaleźć okno YouTube oraz aplikację Spotify. We wcześniejszych odsłonach nie były one dostępne. Czy wraz z aktualizacją do wersji 12 coś się zmieniło? W modnym geekweeka można za to korzystać z YouTube. Czy YouTube w Android Auto działa tylko na postoju?

Wiele jednak wskazuje na to, że tego rodzaju oprogramowanie będzie działać wyłącznie w czasie postoju. Miałoby być to możliwe za sprawą między innymi danych o przemieszczaniu się auta na podstawie GPS czy informacji o zaciągniętym hamulcu ręcznym, do których Android Auto może mieć dostęp. Podobne rozwiązanie zostało uwzględnione w przypadku aplikacji Spotify, która aktualnie jest dostępna w Android Auto.

Trzeba przyznać, że oglądanie filmów podczas prowadzenia samochodu stanowi poważne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto jednak wspomnieć, że owe aplikacje mogłyby umilić czas na przykład podczas biwakowania lub w trakcie ładowania pojazdu elektrycznego.

Jak włączyć YouTube w Android Auto?

Wiele osób próbuje obejść ów system poprzez uruchamianie aplikacji na starszych systemach Androida czy używając innego oprogramowania. Jednak trzeba zaznaczyć, że nie w każdym przypadku okazuje się to skuteczne. Zalecamy uzbrojenie się w cierpliwość. W przyszłości twórcy mogą w końcu zdecydować się na umożliwienie korzystania z wyczekiwanych aplikacji.

Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.

Dołącz do nas już teraz i zostaną jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj nasze artykuły!