Zarzuty wobec rodziców po tragicznej śmierci 19-dniowego noworodka z Gorzowa Wielkopolskiego

Zarzuty i przesłuchanie rodziców noworodka zostały przeprowadzone przez prokuratorkę Agnieszkę Hornicką-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w . Prokuratorka poinformowała o zarzutach kilka minut po południu w piątek. Matce i ojcu postawiono zarzuty zaniedbania do osoby nieporadnej oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała, które doprowadziły do śmierci dziecka. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanych, a za postawione zarzuty grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Rodzice nie przyznali się do winy i twierdzą, że nie stosowali przemocy wobec syna. Złożyli obszerne wyjaśnienia, które będą weryfikowane w toku śledztwa. Po godzinie 12:00 prokuratorka poinformowała, że przesłuchiwana jest również babcia noworodka.

Poprzedniego dnia rzecznik Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, Paweł Trzciński, potwierdził informację o śmierci 19-dniowego noworodka. Chłopiec miał poważne obrażenia głowy, a jego stan określano jako krytyczny. Dziecko trafiło do szpitala w Gorzowie w środę 19 czerwca z poważnymi i rozległymi obrażeniami głowy, co skłoniło personel medyczny do zawiadomienia prokuratury i policji. Śledczy próbują wyjaśnić, skąd u noworodka pochodzą te obrażenia, zatrzymując jednocześnie rodziców i babcię dziecka. Rzecznik szpitala poinformował, że matka noworodka zasugerowała, iż „zły stan dziecka wynika z zatrucia pokarmowego”, jednakże relacje ratowników oraz pogłębione badania wykazały, że ciężki stan dziecka spowodowany był uszkodzeniami mózgu i odklejeniem siatkówki. W związku z tym zrodziło się podejrzenie maltretowania dziecka.

Zarzuty dla rodziców po śmierci 19-dniowego noworodka z Gorzowa Wielkopolskiego

Przedstawione rodzicom zarzuty po śmierci 19-dniowego noworodka działającego z Gorzowa Wielkopolskiego. Rzecznik Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim poinformował, że dziecko zmarło i że miało poważne obrażenia głowy oraz krytyczny stan zdrowia. Przypadkiem ten stał się międzynarodową sensacją, co doprowadziło do zatrzymania rodziców i teraz badane jest to, co mogło stać się przyczyną tragedii