Zostań bohaterem i odbierz voucher na smakołyki - Zgłoś się na oddanie krwi i skosztuj kulinarnych rozkoszy

2 lipca w RCKiK we Wrocławiu wystartowała fantastyczna inicjatywa. W ramach tego projektu chętni, którzy zdecydują się oddać krew w poszczególne dni w wakacje, otrzymają.

Dlaczego jest to ważne i jak ta akcja dokładnie działa? Oddaj krew – uratuj życie i… najedz się do syta Oddawanie krwi jest niezwykle ważnym aktem, który może uratować życie. Regularne oddawanie krwi zapewnia stabilne zapasy tego cennego surowca w szpitalach i klinikach, a warto zauważyć, że nigdy nie ma go za wiele — jest nieustannie potrzebny. Widać to choćby po aktualnym stanie zasobów we wrocławskim oddziale.

Dlatego każda akcja zachęcająca do oddawania krwi jest warta uwagi — w te wakacje w każdy wtorek, środę i piątek we wrocławskim RCKiK oddający krew otrzymają specjalny voucher do wykorzystania w 18 wrocławskich restauracjach.

Oddaj krew, odwiedź gastro.

Ruszyła akcja we wrocławskim oddziale RCKiK Dzięki zasobom krwi można. Co więcej, warto spojrzeć na to nieco szerzej — oddawanie krwi jest aktem solidarności społecznej i wspiera nie tylko ratowanie innych, ale i budowanie więzi międzyludzkich, pokazując, że troska nawet o nieznajomych jest fundamentalną wartością.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prowadzi akcję „Oddaj krew, odwiedź gastro” wraz z Szynkarnią — właściciele przybytku organizują i koordynują pierwszą edycję tego wydarzenia.

Dawcy krwi poszukiwani.

W podzięce za oddanie krwi radość oraz voucher do restauracji, można też oddać krew podczas akcji wyjazdowych, których kalendarz znajduje się RCKiK. – Lokale te przygotowały specjalne dania, aby podziękować krwiodawcom za ich nieoceniony wkład w ratowanie zdrowia i życia — podali organizatorzy wydarzenia.