Zwiększona liczba składów Pendolino na trasie cieszy PKP Intercity - wzrost zainteresowania podróżnymi

Pendolino to sztandarowy pociąg, który przyciąga uwagę. Tymczasem na wybranych trasach zaczęły jeździć nowe składy. Przewoźnik wprowadził je na wybranych trasach, które mają duże obłożenie.

Gdzie można nimi pojechać? Podwójne składy Pendolino na dwóch trasach PKP Intercity zdecydowało się na wprowadzenie zespolonych pociągów Pendolino, które mają postać dwóch połączonych składów ED250 tylko na wybranych trasach. Obecnie są to dwie relacje:

  1. Białystok – Warszawa
  2. Gdańsk – Kraków

Na wymienionych trasach można spotkać podwójne składy Pendolino, które robią wrażenie. Taki połączony pociąg ma aż 404 miejsca.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie, które udostępnił prezes PKP Intercity Janusz Malinowski. Na nim można zobaczyć, jak długi pociąg dojeżdża do stacji Warszawa Zachodnia. Nagranie zarejestrowano z okien kompleksu biurowego West Station.

Zespolone pociągi Pendolino do końca wakacji PKP Intercity pochwaliło się ostatnio, że Weekendowe Wypady mają obłożenie na poziomie ponad 90 proc. Dlatego przewoźnik planuje udostępniać podróżnym 800 tys. miejsc. Mało tego, podobny plan dotyczy Eurocity, co firma potwierdziła na łamach własnych mediów społecznościowych.

PKP Intercity w tym roku idzie po rekord w postaci przewiezionych pasażerów. Firma chce do końca roku przewieźć aż 44 mln podróżnych. Biorąc pod uwagę, że w lipcu i sierpniu przewieziono ponad 7,9 mln osób, to taki cel wydaje się być w zasięgu ręki.

Zeszły rok udało się zamknąć z wynikiem na poziomie około 68 mln pasażerów. Z informacji przekazanych niedawno przez Urząd Transportu Kolejowego wynika, że na taki sposób podróży zdecydowało się blisko 36,7 mln pasażerów. Tak dobrego wyniku nie było od 2012 roku.

Mozemy się spodziewać, że w skali całego roku zostaną ustanowione kolejne rekordy i duży wkład w to z pewnością będzie miało PKP Intercity, które w przypadku pracy przewozowej ma udział sięgający aż 58 proc. rynku.